Vážení záujemcovia o účasť na projektoch EU/7FP/ICT financovaných EU v rámci 7FP v rokoch 2007-2013

Začiatok Nového roku 2007 znamená okrem iného aj začiatok nového EU/7FP na roky 2007-2013 s podstatne zvýšeným rozpočtom oproti 6FP a tak aj s väčšími možnosťami na získanie financovania výskumných a rozvojovych projektov aj v novej oblasti ICT - Information and Communication Technologies, ktorá nahradila predchádzajúcu oblasť IST. Medzičasom EU už publikovala 22.decembra 2006 aj prvú výzvu na predkladanie projektov v oblasti ICT s uzávierkou 8.mája 2007 a s celkovým rozpočtom na túto výzvu presahujúcim viac ako 1 miliardu Euro presnejšie 1.019.000.000.00.

Podrobnejšie informácie o príslušnej výzve včítane 7 prioritných oblastí pre predkladanie projektov z oblasti ICT môžete okrem iného nájsť aj na špecializovanej web stránke nášho e-Europe Research & Development Centre www.fm.uniba.sk/erdc pod označením CORDIS kde v rámci "First FP7 calls published" nájdete v časti "Cooperation" aj výzvu FP7-ICT-2007-1 so všetkými podrobnými informáciami o príslušnej výzve č.1 ktoré sú potrebné na predkladanie príslušných projektov.
Z hľadiska celkového zamerania 7FP stojí za povšimnutie skutočnosť, že sa v ňom osobitná pozornosť venuje možnostiam zapojenia partnerov z krajín mimo EU do medzinárodných riešiteľských konzorcií na skutočne globálnej úrovni rovnako ako fakt, že časť programu sa priamo týka sektora malého a stredného podnikania.

Na základe praktických skúseností z našej aktívnej účasti vo viacerých úspešných projektoch financovaných EU v rámci predchádzajúceho 5FP a hlavne 6FP (viď našu uvedenú web stránku) chceme Vás týmto informovať, že sme plne pripravení pomôcť všetkým záujemcom pri:

- transformácii Vašich ideí o budúcom možnom projekte do formy zodpovedajúcej požiadavkám príslušnej výzvy
- príprave "dobrých" projektov podľa požadovanej štruktúry a obsahu ako aj náročných formálnych náležitosti a rôznych kritérií
- akýchkoľvek iných problémoch, otázkach, požiadavkách tykajúcich sa danej výzvy
- pri príprave projektov aj z iných než ICT oblastí vzhľadom na to, že celý 7FP v podstate požaduje rovnaké projektové náležitosti

K tomu je z Vašej strany potrebné len mať dobrú predstavu, ideu o budúcom možnom projekte a sme presvedčení že na základe toho budeme schopní vo vzájomnej spolupráci pripraviť "dobrý" projekt, ktorý bude mat všetky šance na to aby sa dostal medzi tých niekoľko vybraných, ktoré bude EU financovať v rámci teraz začínajúceho 7FP. Samozrejme, že sme pripravení v prípade Vášho záujmu zapojiť vás ako partnerov aj do konzorcií, ktoré budú vytvárať naši zahraniční partneri a ktorí budú mať záujem aj o vhodných partnerov zo SR

So želaním všetkého najlepšieho do Nového roku 2007 očakávame Vaše námety na nové projekty v rámci 7FP a tešíme sa zároveň na našu aktívnu spoluprácu pri ich príprave a následnej realizácii!

S pozdravom,

Doc. Ing. Dusan Soltes, CSc., mim. prof.
riaditeľ
e-Europe Research & Development Centre